Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

Nanotechnologie šetří životní prostředí. Víte jak?

Ochrana prostředí, ve kterém žijeme, je dnes tématem mnoha diskusí. My jsme se proto rozhodli ukázat vám, jak naše produkty vedou k ekologicky zodpovědnému chování.

Slyšeli jste někdy o detergentech, tenzidech a fosfátech?

Výrazem detergent se označují látky, které obsahují čistící, prací a odmašťovací prostředky. Jejich součástí jsou tenzidy, které díky směsi specifických molekul dokáží odstranit z povrchů nečistoty a mastnotu. Fosfáty jsou pak další složkou, která změkčuje vodu, aby čištění bylo účinnější. A to nemluvíme o rozpouštědlech, enzymech nebo bělících složkách, bez kterých by dnešní čistící prostředky snad ani nemohly být.

To je sice pro výsledný efekt úklidu v koupelně či praní prádla v pořádku, kdyby ovšem tyto chemické látky nevnikaly spolu s nečistotami a vypuštěnou vodou do odpadu, odkud se pak dostávají do kanalizace, odpadních vod, jezer a řek, kde zabíjí všechno živé, co jim přijde pod ruku.


Jak vám pomůže nanotechnologie?

My se těmto dopadům snažíme zabránit, a proto jsme rádi, že se všechny naše produkty mohou pyšnit nálepkou EKO. Po nanesení nanotechnologie na povrch vaší koupelny, kuchyně, vašeho oblečení nebo auta totiž nemusíte vůbec používat chemické čističe. Pro dokonalý úklid či údržbu stačí čistá voda a hadřík nebo houbička.

Co tím máme konkrétně na mysli?

KOUPELNA

Například nanesením nanoochrany na sklo a keramiku v koupelně zabráníte usazování špíny a tvorbě vodního kamene. Kapky vody s nečistotami jednoduše stékají z povrchu pryč. S aplikací vám rádi pomůžeme.

AUTOMOTO

Pro ekologicky uvědomělé motoristy je tu zase nanoochrana disků a ráfků před brzdným prachem, která sama odráží vodu, mastnotu a nečistoty, takže není třeba navštěvovat automyčku. Nanochrana laku zase zajišťuje dlouhotrvající lesk a ochranu před nepříznivými vlivy počasí či odlétávajícími kamínky, díky čemuž nemusíte používat neekologické laky. Na závěr potěší také tekuté nanostěrače, které extrémně odpuzují vodu a nečistoty od skla, takže nemusíte čistit okno chemickými kapalinami do ostřikovačů.

TEXTIL

Oblečení ošetřené nanoimpregnací na textílie je chráněno před zašpiněním a promočením. Díky tomu, že nanovrstva má samočistící vlastnosti, nepotřebujete k odstranění skvrn tak často pračku ani prací prášek. Stačí opět hadřík a voda.

UNIVERZÁLNÍ ČISTIČ

Pokud přece jen při úklidu raději sáhnete po čistícím prostředku, doporučujeme univerzální nanočistič. Ten účinkuje velmi efektivně, takže jej stačí použít pouze v malém množství.