Články o nanotechnologii

Nezaspěte údržbu: 5 tipů, proč se jí věnovat teď a ne až na jaře

Každý rok je to stejné. Zima se přikrade dřív, než čekáte, a vy nestihnete podzimní údržbu, kterou pak - pokud to vůbec jde - doháníte na jaře. Při mínusových teplotách mručíte, že auto nejde nastartovat. Ráno nestíháte kvůli škrabání čelního skla. V mrazivém lijáku chodíte v promočených botách. A v dubnu drhnete kartáčem plesnivou fasádu domu nebo řešíte popraskanou dlažbu na terase. Proto apelujeme - je lepší škodám (a špatné náladě) předcházet. S nanoimpregnací je to navíc hračka.


Nanotechnologie šetří životní prostředí. Víte jak?

Ochrana prostředí, ve kterém žijeme, je dnes tématem mnoha diskusí. My jsme se proto rozhodli ukázat vám, jak naše produkty vedou k ekologicky zodpovědnému chování.


Návod na to jak si usnadnit jarní úklid domu i auta

V práci trávíme čím dál více času, ale domácí úklidové práce za většinu z nás nikdo neudělá, proto každá úspora času přijde vhod.Pokud místo úklidu raději trávíte svůj čas s rodinou nebo přáteli, pak věříme, že vám přijdou vhod naše rady o tom, jak čas na úklidové práce zredukovat na minimum a moc se u toho nenadřít.


Impregnace markýz a slunečníků

První teplé jarní dny je doba, kdy se konečně do ulic a zahrad vrací slunečníky, markýzy a všelijaké další textilní přístřešky, které celou zimu odpočívaly. S nimi se ale taky objeví otázka, jak tyto veselé doplňky venkovních posezení připravit na májové přeháňky i letní bouřky


Tekuté sklo(nano sklo): pod záhadným názvem se skrývá univerzální pomocník

Tekuté sklo - slovní spojení, které budete mnozí z vás znát možná jen z kosmetiky, kde se takto ne zcela přesně nazývá technika úpravy nehtů. Tekuté sklo je ale také oblíbené označení v poslední době hodně populárních nanotechnologií. Proč se mu ale říká právě takto?


S nano impregnací se čalouněný nábytek nemusí bát barevných skvrn od kečupu ani černé kávy

Luxusní designová sedací souprava, co ji „zdobí“  flek z rozlitého červeného vína. Oblíbené křeslo s kávovou skvrnou někde na opěradle. A třeba starožitný polstrovaný taburet, který navždy „poznamenala“ nehoda s vylitým šálkem černého čaje.


Impregnované oblečení vás mnohem lépe chrání před prochladnutím

Nesprávně zvolené oblečení vám může zimní aktivity pěkně znepříjemnit. A nemusí jít ani rovnou o extrémní turistiku někde v ledové pustině, promočená bunda nebo boty spolehlivě pokazí odpoledne na sjezdovce i krátkou několikahodinovou procházku.


Nano impregnace bundy

Nano impregnace bundy zaručuje účinnější ochranu před promokáním i ušpiněním. Stejně dobře funguje také na čepice, rukavice, kabáty, svetry atd.


Nano impregnace stanů

Nano impregnace stanu je velmi levný a efektivní způsob jak zvýšit odolnost stanu proti promokání. Platí i zde všechny výhody nano impregnace ve srovnání s těmi běžnými.


Nano impregnace bot a obuvi

Oproti tradičním metodám impregnace obuvi, nano impregnace nefunguje na bázi teflonu, silikonu, vosku nebo oleje, které mají malou prodyšnost, trvanlivost a mechanickou odolnost proti setření.


Efekt lotosového květu

Jak to lotos děla, že zůstává stále čistý, i přesto, že vyrůstá z bahna? Tuto otázku si položila i široká vědecká komunita a dnes je známa jako „efekt lotosového květu“ nebo jako "samočistící efekt".


Co je to nanotechnologie?

Nanotechnologie je označení pro oblast vědy a průmyslu, která cíleně manipuluje s jednotlivými atomy tak, aby vznikaly látky a materiály s netradičními vlastnostmi, nebo objekty složené z jednotlivých atomů. Takové objekty potom fungují jako miniaturní stroje, roboti či integrované obvody tisíckrát menší než obvody, vyráběné běžnou technologií.


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.