Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

Články o nanotechnologii

předcházejte škodám s nanoimpregnací

Nezaspěte údržbu: 5 tipů, proč se jí věnovat teď a ne až na jaře

Každý rok je to stejné. Zima se přikrade dřív, než čekáte, a vy nestihnete podzimní údržbu, kterou pak - pokud to vůbec jde - doháníte na jaře. Při mínusových teplotách mručíte, že auto nejde nastartovat. Ráno nestíháte kvůli škrabání čelního skla. V mrazivém lijáku chodíte v promočených botách. A v dubnu drhnete kartáčem plesnivou fasádu domu nebo řešíte popraskanou dlažbu na terase. Proto apelujeme - je lepší škodám (a špatné náladě) předcházet. S nanoimpregnací je to navíc hračka.


naše produkty jsou šetrné k životnímu prostředí

Nanotechnologie šetří životní prostředí. Víte jak?

Ochrana prostředí, ve kterém žijeme, je dnes tématem mnoha diskusí. My jsme se proto rozhodli ukázat vám, jak naše produkty vedou k ekologicky zodpovědnému chování.


jednoduchší úklid s nano produktami

Návod na to jak si usnadnit jarní úklid domu i auta

V práci trávíme čím dál více času, ale domácí úklidové práce za většinu z nás nikdo neudělá, proto každá úspora času přijde vhod.Pokud místo úklidu raději trávíte svůj čas s rodinou nebo přáteli, pak věříme, že vám přijdou vhod naše rady o tom, jak čas na úklidové práce zredukovat na minimum a moc se u toho nenadřít.


Impregnace markýz a slunečníků

Impregnace markýz a slunečníků

První teplé jarní dny je doba, kdy se konečně do ulic a zahrad vrací slunečníky, markýzy a všelijaké další textilní přístřešky, které celou zimu odpočívaly. S nimi se ale taky objeví otázka, jak tyto veselé doplňky venkovních posezení připravit na májové přeháňky i letní bouřky


nano sklo - nanotechnologie

Tekuté sklo(nano sklo): pod záhadným názvem se skrývá univerzální pomocník

Tekuté sklo - slovní spojení, které budete mnozí z vás znát možná jen z kosmetiky, kde se takto ne zcela přesně nazývá technika úpravy nehtů. Tekuté sklo je ale také oblíbené označení v poslední době hodně populárních nanotechnologií. Proč se mu ale říká právě takto?


nano impregnace chráni váš nábytek

S nano impregnací se čalouněný nábytek nemusí bát barevných skvrn od kečupu ani černé kávy

Luxusní designová sedací souprava, co ji „zdobí“  flek z rozlitého červeného vína. Oblíbené křeslo s kávovou skvrnou někde na opěradle. A třeba starožitný polstrovaný taburet, který navždy „poznamenala“ nehoda s vylitým šálkem černého čaje.


impregnované oblečení lépe chrání před prochladnutím

Impregnované oblečení vás mnohem lépe chrání před prochladnutím

Nesprávně zvolené oblečení vám může zimní aktivity pěkně znepříjemnit. A nemusí jít ani rovnou o extrémní turistiku někde v ledové pustině, promočená bunda nebo boty spolehlivě pokazí odpoledne na sjezdovce i krátkou několikahodinovou procházku.


nano impregnace bundy chrání před promočením

Nano impregnace bundy

Nano impregnace bundy zaručuje účinnější ochranu před promokáním i ušpiněním. Stejně dobře funguje také na čepice, rukavice, kabáty, svetry atd.


nano impregnace stanu chrání před promokáním

Nano impregnace stanů

Nano impregnace stanu je velmi levný a efektivní způsob jak zvýšit odolnost stanu proti promokání. Platí i zde všechny výhody nano impregnace ve srovnání s těmi běžnými.


účinná nano impregnace obuvi

Nano impregnace bot a obuvi

Oproti tradičním metodám impregnace obuvi, nano impregnace nefunguje na bázi teflonu, silikonu, vosku nebo oleje, které mají malou prodyšnost, trvanlivost a mechanickou odolnost proti setření.


produkty s efektem lotosového květu s samočistícím efektem

Efekt lotosového květu

Jak to lotos děla, že zůstává stále čistý, i přesto, že vyrůstá z bahna? Tuto otázku si položila i široká vědecká komunita a dnes je známa jako „efekt lotosového květu“ nebo jako "samočistící efekt".


molekula nanotechnologie

Co je to nanotechnologie?

Nanotechnologie je označení pro oblast vědy a průmyslu, která cíleně manipuluje s jednotlivými atomy tak, aby vznikaly látky a materiály s netradičními vlastnostmi, nebo objekty složené z jednotlivých atomů. Takové objekty potom fungují jako miniaturní stroje, roboti či integrované obvody tisíckrát menší než obvody, vyráběné běžnou technologií.