Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

S nano impregnací se čalouněný nábytek nemusí bát barevných skvrn od kečupu ani černé kávy

Co s vaším nábytkem „dokáží“ potraviny?

Luxusní designová sedací souprava, co ji „zdobí“  flek z rozlitého červeného vína. Oblíbené křeslo s kávovou skvrnou někde na opěradle. A třeba starožitný polstrovaný taburet, který navždy „poznamenala“ nehoda s vylitým šálkem černého čaje. A potom taky hledání čistící firmy, marné shánění náhradních potahů, složité polstrování nebo předem prohraný boj s nežádoucími fleky pomocí agresivní chemie. Stalo se vám to někdy?

A komu ne! A to zrovna ani nemusíte doma pořádat divoké večírky. Stačí jen chvilka nepozornosti při rodinné sešlosti u sobotní televize a majonéza nebo kečup z obloženého chlebíčku navždy „zaneřádí“ kusy nábytku, který vám přitom měl vydržet podstatnou část vašeho života. Nemusíte se taky stydět za to, že vám káva nebo čaj chutná nejvíc v neděli ráno v posteli. A nebudete jediní, komu se nejednou „podařilo“ převrátit šálek rovnou do matrace.

impregnace sedačky

 

Popisované situace prostě zažil každý z nás a těch, co měli to štěstí, že ne, určitě mnoho nebude. Možná si jen nechtějí vzpomenout. Vylité pivo, mastné brambůrky, cola limonády... Vše, co doma každodenně rádi pijeme a jíme a co ale zároveň neuvěřitelně dobře barví, mastí a vůbec všelijak znehodnocuje a znečisťuje.

Řešením je nano impregnace

Vzpomínáte si pak na zoufalé čištění fleků po červeném víně, na všechny ty zaručené „babské“ recepty? A fungovaly chemické čističe tak, aniž by drhnutou  plochu spíš nepoškodily? Že jste zkoušeli nábytek chránit potahy? Vždyť ty přece nejsou hezké a stejně nakonec bezpečně nefungují. Nebo se vám snad chce odvést kus mobiliáře na opravu k čalouníkovi? Už jen ta složitá doprava: A to raději nemluvíme o tom, kolik to nakonec všechno bude stát. No moc! Přemýšleli jste někdy, jak tomu všemu předejít a svých oblíbených pochoutek na svém oblíbením místě se přitom nevzdát? Máme pro vás řešení. Řešení, které bude šetrné k vaší peněžence. Řešení, co bude neporovnatelně efektivní a dokonale účinné. Pouhým okem neviditelné, dlouhotrvající a které zároveň nebude škodit ani vašemu okolí, protože je naprosto ekologické? Slyšeli jste o impregnaci? Respektive, slyšeli jste už o nano impregnaci? nano impregnace pracuje s vlastnostmi technologií 21. století tzv. nanotechnologií. O co jde? Jde o využití miniaturních mikročástic, která při aplikování vytvářejí na povrchu neviditelný tenoučký filtr. Filtr, co odpuzuje vodu a zabraňuje jí, aby pronikla dál. V našem případě do textilního potahu třeba na gauči, který má chránit. Znáte tzv. efekt lotosového květu?

A viděli jste někdy skutečné květy této vodní rostliny? I když sám lotos vyrůstá z bahnitého jezírka, jsou vždy díky miniaturním výrůstkům na povrchu dokonale čisté. Voda se na jeho lístcích neudrží, volně stéká pryč a bere sebou i veškerý prach a špínu. A přesně takto funguje nano impregnace: tekutiny odpuzuje a nepropouští: třeba skvrnu po kečupu jen stačí vlhkou houbičkou snadno setřít.

Co všechno nano impregnace umí?

Všechno to vypadá až směšně jednoduše a jistě mnohým napadne, že tato snadná ochrana bude vykoupena nějakými negativy. Co třeba délka účinnosti? Jak dlouho bude filtr nano impregnace fungovat? Pochyby jsou jistě na místě, ale není tomu přitom tak. Pokud na špínu malá houbička nestačí a krycí potah bude muset jít do pračky, i při vysokých teplotách na něm impregnace vydrží až 10 vyprání. K nepříjemným vlastnostem obyčejných impregnací patří i špatná prodyšnost. Nebude i nábytek ošetřený nano impregnací špatně dýchat a nezačne vevnitř plesnivět a nestane se rájem pro všemožné bakterie? K vlastnostem filtru z nano impregnace patří i paro-prodyšnost: zatímco dovnitř krycí vrstvou nepronikne žádní tekutina, směrem ven se vlhkost formou par snadno dostane.

Nano impregnace je odolná i proti mechanickému setření: ošetřený povrch tak nejen chrání, ale chrání ho dlouhodobě. Nano impregnace tak nachází uplatnění nejen v domácnosti, ale i v restauracích a hostincích. Máte podnik s živým provozem? Jistě i tam oceníte, že můžete ošetřit textilní potahy na židlích. Víte, kolik návštěvníků se vystřídá na polstrovaných sedačkách u vašeho baru? A co s nimi dokáží během jediné divoké noci provést. Nemusíte je přitom nijak složitě a draze udržovat a díky nano impregnaci se vaši hosti posadí vždy do čistého.