Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

Nejčastěji kladené otázky

Nejčastější kladené otázky k našim nano produktům

Zde se dozvíte naše zkušenosti s produkty, jejich aplikacemi, životností, a pod. Otázky a odpovědi také čerpají z vašich zkušeností a názorů.

Rychlá navigace:

Nejčasteji kladené otázky k nano impregnaci textilu

Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně na sklo a keramiku

Nejčastěji kladené otázky k nano impregnaci betonu a kamene

Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně kovů, nerezi a chromu


Nejčastěji kladené otázky k nano impregnaci textilu a kůže

 

Na jaké povrchy mohu nano impregnaci použít?

Impregnace je na vodní bázi, tzn., že se dá použít na savé materiály jako drsná kůže, nubuk, textil ve všech podobách (na bundách, na kalhotách, na sedacích soupravách, na stanech a pod.).

Dále se dá použít i na méně savých materiálech jako koženka, imitace kůže, eko kůže apod. Při nanášení je třeba jen impregnaci více vmasírovat, ať se vsákne.

 

Na které materiály impregnaci použít nelze?

Je to např. leštěná kůže. Do té se impregnace nevpije. Na obuv z leštěné kůže (polobotky, lodičky, společenská obuv) používáme jiné přípravky jako krémy a jiní.

 

Jaká je spotřeba impregnace?

Impregnace je na vodní bázi. Chceme-li dosáhnout správné aplikace, impregnovaný povrch musí impregnací nasáknout, tzn. musí být mokrý. Textil musí vypadat v podstatě stejně jako když vytáhnete mokré prádlo z pračky. Je rovnoměrně mokré/ vlhké, ale nekape z něj voda.

Od toho se odvíjí i spotřeba. U tenkých materiálů, jako je třeba stanovina na nových typech stanů může být spotřeba ca 50 ml/m2. Např. u koberce je spotřeba až 300 ml/m2. U sedacích souprav uvádíme spotřebu cca 200-250  ml/m2. Běžné oděvy, bundy, obuv, kalhoty mají spotřebu cca 150 - 200 ml/m2. Objektivně tedy posuďte typ materiálu a jeho nasákavost.

 

U aplikace na méně savý materiál se impregnace nevsakuje. Co s tím?

Je-li to možné, impregnaci do povrchu vetřete tak, aby se rovnoměrně vsákla. Na vetření můžete použít čistou houbičku na nádobí, rukou přes igelitový pytlík apod.

U méně savých povrchů přebytky impregnace utřete/ setřete, obzvláště na tmavých površích. Zbylé kapičky by totiž mohly po zaschnutí udělat flíčky (vysrážený oxid křemičitý).

Nelze-li ji vetřít, není na daný povrch vhodná. Vsáknutí je velmi důležité. Kdyby nevsáknuté kapky a kuličky na povrchu zaschly, mohou vytvořit bílé flíčky. 

 

Impregnace se řádně nevsákla a na povrchu zanechala bílé flíčky od kapek impregnace. Jak je odstraním?

Zkuste použít vlhký (mokrý) hadřík a s jeho pomocí kapky setřít.

Nebo proveďte ještě jednu aplikaci, ale tentokrát tak, aby se rovnoměrně impregnace vsákla (případně ji pomozte rozetřením, vetřením). Po zaschnutí by měly flíčky zmizet.

Nebo, dovoluje-li to oděv, vymáchejte jej v čisté vodě a nechte uschnout. Případně vyperte v pračce bez pracího prášku na nízkou teplotu.

 

Mohu naimpregnovat špinavou textilií?

Jednoznačně ne. Je velmi důležité, aby před aplikací byl povrch suchý, čistý a bez mastnot. K ideálnímu předčištění (odstranění nečistot) slouží např. náš Odstraňovač skvrn.

 

Některé impregnace je nutno aktivovat vyšší teplotou, platí to i u naší impregnace?

Některé impregnace je skutečně nutné aktivovat např. zažehlením. V našem případě stačí pro aktivaci standartní pokojová teplota a dokonalé vyschnutí.

Pozn.: Vyšší teplotu lze pro urychlení schnutí ale použít (sušičku, žehličku, fén a pod.). Není to podmínka, jen možnost. Na vlastnosti to ovšem nemá žádný vliv.

 

Je impregnace vhodná na membrány typu Gore-Tex a jim podobné?

Impregnace je rozhodně vhodná na membrány typu Gore-Tex a jiné. Díky vlastnostem a velikostí nano částic membrána bude plnit funkci jako doposud. Membrána se v žádném případě nepoškodí.

 


Nejčastěji kladené otázky k Nano ochraně na sklo a keramiku & Nano ochraně koupelny

 

Jak dlouho vydrží ochrana např. na zástěně sprchového koutu nebo umyvadle?

Přípravek obdržel certifikát kvality TÜV, který potvrzuje účinnost i na tak zatěžovaných plochách jako je umyvadlo nebo sprchovací kout až 12 měsíců!

 

Proč je tak důležité předčištění před samotnou aplikací nano ochrany?

Protože nanočástice jsou tak malé, že se nanášejí na základní vrstvu materiálu, je třeba odstranit jakékoliv (i ty pouhým okem neviditelné) nečistoty, aby se nanočástice navázaly na daný materiál, nikoliv na nečistoty.

Na předčištění od těch největších nečistot jako vodní kámen a jiné usazeniny doporučujeme Super odstraňovač vodního kamene IM 610. Poté naneste Abrasivní (základní) čistič, který je součástí setů.

 

Jak udržovat plochy ošetřené nanotechnologií?

Jednou z vlastností nano ochrany je efekt snadného čištění. Tzn., že na úklid postačí hadřík a voda (mikrofázová utěrkahoubička a pod.). Plochy tedy stačí přetřít bez chemikálií a měly by být zase čisté. V případě většího znečistění (např. velmi dlouhá doba od posledního úklidu) použijte náš Univerzální čistič, který je k tomuto účelu určený. Běžné prostředky jako např. Sanytol zásadně nepoužívejte, pokud to není nezbytně nutné, protože mohou významně zkrátit životnost nano ochrany!

Povrch ošetřený nanotechnologií je sám o sobě antibakteriální., resp. nanočástice znesnadňují množení se bakterií. Plochy tedy není nutné dezinfikovat.

 

Jak se od sebe liší Nano ochrana skla a keramiky a Nano ochrana koupelny?

Jak název napovídá,Nano ochrana skla a keramiky chrání sklo a keramiku. Nano ochrana koupelny obsahuje přípravek na sklo a keramiku také, ale navíc obsahuje i ochranu plasty, kovy, a Super odstranovač vodního kamene, takže ochrání všechny povrhy v koupelně. Jde o komplexní a populární produkt, který je cenově mnohem výhodnější než kdybyste si pořídili všechny přípravky zvlášť.

 

Dá se použít i na impregnaci sklo keramické desky nebo skla na krbových kamnech?

Bohužel ne. Teploty jsou zde příliš vysoké a nevydrží takový nápor. Životnost nano ochrany by se pohybovala v řádech dnů až týdnů.

 


Nejčasteji kladené otázky k nano impregnaci betonu a kamene

 

Lze použít Nano impregnaci betonu a kamene i na 30 let starou betonovou plochou střechu s teraco dlažbou jako hydroizolace?

Na 30 let starou dlažbu a beton impregnace určitě použít jde. Jen bude velmi důležité povrch opravdu důkladně vyčistit. Za 30 let se jistě hodně do hloubky znečistila. Doporučuji wapku a na závěr náš Univerzální čistič. Impregnaci lze použít i jako hydroizolaci.

Díky tomu, že je na vodní bázi a vsákne do materiálu do hloubky, bude dlouhou dobu efektivně fungovat. Důležité je, abyste neměl v dlažbě trhliny, protože to by logicky impregnace nezvládla. U savých materiálů jako beton počítejte se spotřebou cca 200-250 ml/m2 a dlažby jako teraco cca 100 ml/m2.

 

Mám betonovou dlažbu pár let v používání. Jaký mám zvolit správný postup pro nanesení impregnace?

Doporučujeme tento postup:

  1. Odstranit hrubé nečistoty jako mechy, bláto, ..
  2. Nanést univerzální čistič, můžete použít rejžák, spláchnout vodou, ideálně tlakovou
  3. Nechat uschnout
  4. Nanést impregnaci
  5. Nechat uschnout

Ideální teplota je 15°C a více. V létě aplikovat ve stínu na nerozpálenou dlažbu.

Inspirací může být krátké video https://www.youtube.com/watch?v=wZkfGspihjs&t=4s

 


Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně na kovy, chrom a nerez

 

Jak je to s otisky prstů? 

Uvádíme, že přípravek je odolný proti otiskům prstů. Tzn., že povrch např. nerezaví. Otisky se tvoří méně, ale hlavně jdou velmi jednoduše, jenom za použití navlhčeného hadříků, odstranit!

 

Jak je životnost ochrany na kovy?

Zde velmi záleží na zatížení povrchu(intezitě používání).Průměrná životnost se pohybuje 6 měsíců.

 

Na co vše mohu přípravek použít?

V domácnosti impregnací ošetříte vodovodní baterie, nerezový dřez, kliky, madla na kuchyňské lince, nerezové prvky domácích spotřebičů (Většinou je zde kartáčovaná nerez, proto abrasivní čistič nepoužívejte!)

 

 


 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: