Nejčastěji kladené otázky

Nejčastější kladené otázky k našim nano produktům

Zde se dozvíte naše zkušenosti s produkty, jejich aplikacemi, životností, a pod. Otázky a odpovědi také čerpají z vašich zkušeností a názorů.

Rychlá navigace:

Nejčasteji kladené otázky k nano impregnaci textilu

Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně na sklo a keramiku

Nejčastěji kladené otázky k nano impregnaci betonu a kamene

Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně kovů, nerezi a chromu


Nejčastěji kladené otázky k nano impregnaci textilu a kůže

 

Na jaké povrchy mohu nano impregnaci použít?

Impregnace je na vodní bázi, tzn., že se dá použít na savé materiály jako drsná kůže, nubuk, textil ve všech podobách (na bundách, na kalhotách, na sedacích soupravách, na stanech a pod.)

 

Na které materiály impregnaci použít nelze?

Je to např. leštěná kůže. Do té se impregnace nevpije. Na obuv z leštěné kůže (polobotky, lodičky, společenská obuv) používáme jiné přípravky jako krémy a jiní.

 

Jaká je spotřeba impregnace?

Impregnace je na vodní bázi. Chceme-li dosáhnout správné aplikace, impregnovaný povrch musí impregnací nasáknout, tzn. musí být mokrý. Od toho se odvíjí i spotřeba. U tenkých materiálů, jako je třeba stanovina na nových typech stanů může být spotřeba od 50 ml/m2. Např. u koberce je spotřeba až 300 ml/m2. U sedacích souprav uvádíme spotřebu cca 200 ml/m2. Běžné oděvy, bundy, obuv, kalhoty mají spotřebu cca 150 - 200 ml/m2. Objektivně tedy posuďte typ materiálu a jeho nasákavost.

 

U aplikace na méně savý materiál se impregnace nevsakuje. Co s tím?

Je-li to možné, imprenaci do povrchu vetřete tak, aby se rovnoměrně vsákla. Nelze-li ji vetřít, není na daný povrch vhodná. Vsáknutí je velmi důležité. Kdyby nevsáknuté kapky a kuličky na povrchu zaschly, mohou vytvořit bílé flíčky. 

 

Impregnace se řádně nevsákla a na povrchu zanechala bílé flíčky od kapek impregnace. Jak je odstraním?

Dovoluje-li to materiál, zkuste provézt ještě jednu aplikaci, ale tentokrát tak, abyse rovnoměrně impregnace vsákla (případně ji pomožte rozetřením, vetřením). Po zaschnutí by měly flíčky zmizet. Nestane-li se tak, zkuste použít vlhký (mokrý) hadřík a jeho pomocí kapky setřít. Nepomůže-li ani to a dovoluje-li to oděv, vymáchejte jej v čisté vodě a nechte uschnout.

 

Mohu naimpregnovat špinavou textílii?

Jednoznačně ne. Je velmi důležité, aby před aplikací byl povrch suchý, čistý a bez mastnot. K ideálnímu čištění slouží např. náš Odstraňovač skvrn.

 

Některé impregnace je nutno aktivovat vyšší teplotou, platí to i u vaší impregnace?

Některé impregace je skutečně nutné aktivovat např. zažehlením. V našem případě stačí pro aktivaci standartní pokojová teplota a dokonalé vyschnutí. 

Pozn., vyšší teplotu lze ale použít (sušičku, žehličku, fén a pod.) pro urychlení schnutí. Na vlastnosti to ovšem nemá žádný vliv.

 

Je impregnace vhodná na membrány typu Gore-Tex a jim podobné?

Impregnace je rozhodně vhodná na membrány typu gore-tex. Díky vlastnostem nano částic membrána bude plnit funkci jako doposud. Membrána se v žádném případě nepoškodí.


Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně na sklo a keramiku

 

Máte 2 verze produktů. Tzv. SETy a samostatné nano přípravky. Co je pro mne vhodné?

Set obsahuje vše potřebně pro aplikaci, tzn. speciální čistič a houbička pro jeho aplikaci, nano přípravek a leštící utěrky pro aplikaci nano přípravku. Set je jednoznačně vhodný v každé situaci a je cenově výhodnější než koupě každého produktu jednotlivě.

 

Jak dlouho vydrží ochrana např. na zástěně sprchového koutu nebo umyvadle?

Přípravek obdržel certifikát kvality TÜV, který potvrzuje účinnost i na tak zatěžovaných plochách jako je umyvadlo nebo sprchovací kout 12 měsíců!

 

Proč je tak důležité předčištění před samotnou aplikací nano ochrany?

Protože nanočástice jsou tak malé, že se nanášejí na základní vrstvu materiálu, je třeba odstranit jakékoliv (i ty pouhým okem neviditelné) nečistoty, aby se nanočástice navázaly na daný materiál, nikoliv na nečistoty.

 

Častý dotaz od zákazníků: Údržba ploch ošetřených nanotechnologií

Chystáme se aplikovat nano ochranu na vodovodní baterie, zrcadla, umyvadla, apod. Doteď čistíme tyto plochy běžnými čistícími prostředky (neabrazivními) na koupelny (např. Sanytol univerzální čistič). Je možné na plochy ochráněné nanoochranou používat na běžný úklid i nadále tyto dezinfekční, ale neabrazivní prostředky? Nebo tím zničíme tu ochrannou nano vrstvu? Případně jaké jiné čistící (a nejlépe dezinfekční) prostředky kromě vody lze použít, tak aby se nanochrana nezničila?

Odpověď: Jednou z vlastností nano ochrany je efekt snadného čištění. Tzn., že na úklid by měl stačit vlhký hadřík (mikrofázová utěrka, houbička a pod.). Plochy stačí přetřít a jsou zase čisté. Může se stát, že znečištění bude větší a budete potřebovat použít čistícího prostředku. V takovém případě použijte náš Univerzální čistič. Prostředky jako např. Sanytol není třeba používat. Zkracovala by se jím životnost nano ochrany. Povrch ošetřený nanotechnologií je sám o sobě antibakteriální., resp. nanočástice znesnadňují množení se bakterií. Plochy tedy není nutné dezinfikovat.


Nejčasteji kladené otázky k nano impregnaci betonu a kamene

 

Dotaz k produktu Impregnace kamene:

Lze použít na 30 let starou betonovou plochou střechu s teraco dlažbou jako hydroizolace? Na kolik m2 vystačí 1 ks 500 ml obsahu? Děkuji.

Odpověď:

Na 30 let starou dlažbu a beton impregnace určitě použít jde. Jen bude velmi důležité povrch opravdu důkladně vyčistit. Za 30 let se jistě hodně do hloubky znečistila. Doporučuji wapku a na závěr náš Univerzální čistič. Impregnaci lze použít i jako hydroizolaci.

Díky tomu, že je na vodní bázi a vsákne do materiálu do hloubky, bude dlouhou dobu efektivně fungovat. Důležité je, aby jste neměl v dlažbě trhliny, protože to by logicky impregnace nezvládla. U savých materiálů jako beton počítejte se spotřebou cca 200-250 ml/m2 a dlažby jako teraco cca 100 ml/m2.


Nejčastěji kladené otázky k nano ochraně na kovy, chrom a nerez

 

Jak je to s otisky prstů? 

Uvádíme, že přípravek je odolný proti otiskům prstů. Tzn., že povrch např. nerezaví. Otisky se tvoří méně, ale hlavně jdou velmi jednoduše, jenom za použití navlhčeného hadříků, odstranit!

 


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku?

Neváhejte nám zaslat konkrétní dotaz.

Užitečný produkt i pro Vaše přátele?

Blýskněte se na facebooku!  

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.