Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

Impregnace markýz a slunečníků

První teplé jarní dny je doba, kdy se konečně do ulic a zahrad vrací slunečníky, markýzy a všelijaké další textilní přístřešky, které celou zimu odpočívaly. S nimi se ale taky objeví otázka, jak tyto veselé doplňky venkovních posezení připravit na májové přeháňky i letní bouřky. Pokud máte cukrárnu, bar nebo restauraci s venkovním posezením, jistě přemýšlíte, jak jejich hosty před vrtochy počasí co nejlépe ochránit. A nemusí jít jen Vaše o zákazníky, třeba máte chatu a oblíbili jste si i se svou rodinou a známými odpočinek pod plátěnou stříškou. A tak dumáte nad tím, jak zařídit, aby co nejlépe dešťům a lijáků odolávala.


impregnace na markýzy prodlouží životnost i staršímu přístřešku impregnace slunečníku zachrání rodinnou pohodu i v dešti

Promoklá látka samozřejmě neplní svou základní ochrannou funkci, navíc svou vahou zbytečně namáhá konstrukci, která ji napíná, a nakonec taky sama rychle podléhá zkáze. Před každým deštěm můžete stříšky a slunečníky srolovat čí schovat, ale jak uznáte sami, není to ani praktické, ani často vůbec možné. Navíc se objevuje další problém. Špína!

Usazený prach totiž ničí strukturu látky a ucpává její vlákna. Takto „vyzdobená“ markýza nebo slunečník se nejenže rychle „odejde“, ale svým vzhledem k posezení asi mnoho lidí lákat nebude. A o takovou vizitku vašeho podniku asi sotva stojíte. Co tedy s tím?

Řešení je přitom docela snadné. Nano-impregnace. Co to je a čím se od takové běžné impregnace liší? Funguje jako jakákoliv jiná impregnace. Jako tenoučký film, který se na látku, kterou chceme chránit, nanáší pomocí normálního spreje. Tedy velice snadno. Její název - nano-impregnace - ale ukazuje na to, že tu máme co do činění s technologickým zázrakem 21. století. Vrstvička, která látku ochrání, je ultra tenoučká. A je zároveň i neuvěřitelně odolná, díky tomu, že ji pohromadě drží síly, které existují v tomto světě miniaturních nanočástic. Nanovrstva je skutečně mimořádně odolná a je zároveň samozřejmě i průhledná. Přitom je prodyšná, takže látka, kterou pomocí nano-impregnace budete chránit, může volně „dýchat“ a nezatuchne. Což u textilií vystaveným nepřízni počasí určitě oceníte.

Jistě Vás napadlo, jak tato ochranná vrstva funguje. Slyšeli jste o principu lotosového květu? Ten, i když rostlina vyrůstá často v bahnitých vodách, je stále čistý. Na povrchu má totiž malé brvy, které odpuzují. Déšť i vodní kapky se tak na povrchu květu neudrží a s sebou i veškerou špínu. A podobně funguje i nano-impregnace: voda na povrchu vytvoří kuličky, které se nevsakují a jednoduše se spolu s prachem skutálí pryč. Impregnovaná látky tedy nikdy nepromokne a zůstává čistá.

Jaké jsou výhody textilií ošetřených nano-impregnací?

  • ušetří vám starosti i peníze
  • nemusíte si lámat hlavu s úklidem
  • spolehlivě a dlouhodobě ochrání Váš majetek
  • poskytne klid a bezpečí Vaší rodině i hostům
  • nezatěžují životní prostředí


Ano, je to tak! Jednou z dalších výhod nano-impregnace je to, že nejde o žádnou chemii. Tak co, zaujala Vás tato možnost ochrany textilních stříšek a markýz? Budeme rádi, pokud některou vyzkoušejte z nabídky našeho obchodu!

 

 

          Přejít na detail produktu >> 

nano impregnace 

          Přejít na detail produktu >>