Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

Testovali jsme NANO produkty

Naše vlastní testování ošetřených povrchů

Test impregnace textilu

Test ochrany na kovy

Test impregnace na ochranu dřeva a kamene


Jak funguje ochrana na textil a kůži ?

Ochrana na textil je nano přípravek zajišťující ochranu textilních a kožených povrchů proti promoknutí, tzn. má silně hydrofobní účinky, odpuzuje kapaliny, mastnoty a nečistoty.

Jak funguje na běžných textiliích, ze kterých se šíjí např. outdoorové kalhoty, můžete shlédnout na videu.

Video je dozajista přesvědčivé. V popisu vlastností se píše, že je povrch odolný proti mechanickému setření. Dále se říká, že se povrch tolik nešpiní.


Testování

Vybrali jsme si toaletu s velmi častým provozem, kde na zemi jako dekorace slouží nášlapný žlutý koberec. Pravou stranu jsme nastříkali nano impregnací. Levou jsme nechali volně, tzn. neošetřili jsme ji.

Zvětšená neošetřená a ošetřená část


Resumé

Po asi 14 denním testování je rozdíl více než viditilený. Levá strana, která nebyla ničím ošetřena, je znečištěna. Oproti tomu strana prává je podstatně čistější.

Přípravek na ochranu textilních povrchů prokázal:

  • odpudivost nečistot
  • snadné čištění
  • dlouhotrvající ochranu
  • mechanickou odolnost

Odkaz na Impregnaci na textil a kůži


Test přípravku na ochranu kovových materiálů

Napoprvé jsme se rozhodli otestovat přípravek na ochranu kovů. Součástí balení jsou

  • abrazivní čistič, kterým jsme povrch důkladně pomocí přiložené čistící houbičky zbavili hloubkových nečistot
  • leštící utěrky určené k rozetření nano přípravku

Po důkladném vyčištění nerezového povrchu jsme přistoupili ke kroku aplikace. Postupovali jsme podle návodu a bez obtíží povrch ošetřili neviditelnou nano vrstvou.

Vlastní testování probíhalo následovně. Do misky s vodou jsme rozmíchali posypovou sůl v poměru asi 10 polévkových lžic na 2 litry vody a destičku do této agresivní kapaliny ponořili. Takhle jsme testovaný materiál „trápili“ 7 dní. Po vytažení z kapaliny proběhlo setření povrchu mokrým hadýrkem a utřením dosucha.

Výsledek můžete vidět a porovnat sami. Levá strana je ošetřena, pravá nikoliv. Ochráněný povrch si zachoval svůj lesk a je bez známek poškození. Na pravé straně se projevila koroze, kterou se nám nepodařilo odstranit. Na druhém obrázku je ta stejná destička po vytáhnutí postříkána obyčejnou vodou. Perlový efekt je opět patrný na levé straně. Na pravé se voda rozpila do jednolitého tvaru.

Ochráněný povrch si zachoval svůj lesk a je bez známek poškození. Na pravé straně se projevila koroze, kterou se nám nepodařilo odstranit. Na druhém obrázku je ta stejná destička po vytáhnutí postříkána obyčejnou vodou.

Perlový efekt je opět patrný na levé straně. Na pravé se voda rozpila do jednolitého tvaru.

A závěr? Po náročném testu v agresivní kapalině konstatujeme, že ošetřený materiál neztratil své vlastnosti a odolal nepříjemným vlivům simulovaného prostředí.


Test impregnace na kámen

Rozhodli jsme se otestovat dlouhodobou funkčnost přípravku nano ochrany dřeva a kamene. Pro zachování podmínek jsme použili jeden trojúhelníkový kámen, co byl "zasazen" v zemi. Jedna strana byla nechána volně (bez impregnace) a druhá strana byla ošetřena naší impregnací. Třetí strana v našem případě nehraje roli.

Testovali jsme dlouhodobě do doby, než na neošetřené straně začal růst mech, houby a zeleň. Výsledek můžete vidět níže na fotografiích. Levá strana je neošetřená a pravá strana ošetřená nano ochranou na kámen.

Porovnání neošetřeného (vlevo) a ošetřeného (vpravo) kamene

 


Závěr testu

Test prokázal opravdový rozdíl a praktičnost využití. Lze tak bezpečně, spolehlivě a dlouhodobě chránit sochy na zahradě, památky, náhrobní kameny a jiné předměty.

Přejít do kategorie nano impregnace kamene