Objednávky provedené v pracovní dny do 11:30 dopoledne expedujeme ještě tentýž den.

Nano impregnace textilu a kůže obstála v extrémních podmínkách Antarktidy a získala ochrannou známku "Testováno v Antarktidě"

Ochrannou známku „Testováno v Antarktidě“, jejímž držitelem je Masarykova univerzita, dnes oficiálně získala právo používat naše Nano impregnace textilu a kůže.  Jeden z nejprodávanějších produktů značky NanoConcept tak potvrdil své proklamované kvality.


Nano impregnace textilu a kůže získala ochrannou známku Testováno v Antarktidě

Nalevo: Oficiální logo ochranné známky Testováno v Antarktidě
Napravo: fotografie z předávacího ceremoniálu na Masarykově univerzitě v Brně (Foto: MUNI)


Masarykova univerzita se snaží prohlubovat spolupráci s průmyslem, a jedna z cest je testování udávaných vlastností výrobků v extrémních podmínkách Antarktidy. Možnost vystavit výrobek polárním extrémům přináší firmám zpětnou vazbu, jak se výrobky osvědčily, případně jak lze produkty dále vylepšit.  Spotřebitel tak má přehled o tom, v čem podle našich hodnotitelů výrobek vynikl, proč si zasloužil ochrannou známku a jaké jsou případně jeho rezervy,“ vysvětluje Jana Daňková, business manažerka Centra pro transfer technologií MUNI, které má testování a udělování známky spolu s polárníky na starosti.


Nano impregnace textilu a kůže získala ochrannou známku Testováno v Antarktidě

Slavnostní předání ochranné známky "Testováno v Antarktidě" na půdě Masarykovy univerzity do rukou jednatele firmy IMPRE.CZ ing. Davida Hrazdila, která zastupuje značku NanoConcept v České republice(foto: MUNI)


"Testovalo se na České vědecké stanici J. G. Mendela na ostrově Jamese Rosse, na České vědecké stanici CzECO Nelson na ostrově Nelson a v rámci výpravy chilského národního antarktického programu na ostrov Krále Jiřího a blízké okolní ostrovy, jehož se také zúčastnili čeští vědci", upřesnil vedoucí expedice na Nelsonův ostrov Pavel Kapler.


„Testování je opravdu intenzivní. Pokud bychom mluvili konkrétně o outdoorovém vybavení, to si běžný spotřebitel pořídí a na hory v něm vyráží jen sezónně nebo o víkendech. V Antarktidě ale prochází výrobky drsným testem, používáme je prakticky denně, některé vědecké skupiny nachodí v terénu během expedice až 700 kilometrů. Vědci výstroj nešetří, jejich primárním cílem není, aby vybavení vydrželo, ale aby se dostali na místo svého vědeckého zájmu. A tak jdou přes jakýkoliv terén, čímž dostávají výrobky skutečně zabrat,“ popisuje Kapler.

Zprvu jsme byli k projektu MU Testováno v Antarktidě skeptičtí, ale co jsme více poznávali podstatu testování i zákulisí celé expedice, celé nás to nadchlo, říká majitel firmy IMPRE CZ s.r.o. ing. David Hrazdil, který dále dodává: „Do projektu testování jsme šli s naší nano impregnací textilu a kůže NanoConcept. Impregnaci rozšiřujeme mezi širokou veřejnost už 8 let a kladnou zpětnou vazbu máme. Antarktida však pro nás byla výzvou. Chtěli jsme dokázat, že proklamované vlastnosti impregnace jsou funkční i v tak náročných podmínkách jako je Antarktida. Uvědomovali jsme si, že testy provádějí lidé, kteří se v náročných povětrnostních podmínkách opravdu pohybují, proto jsme chtěli, abychom vědcům na oplátku něco přinesli. Tedy aby zůstali v suchu a teple a měli potřebný komfort ve svém oblečení pro svoji práci. A to se povedlo.“


Podrobné shrnutí testu

Nano impregnace textilu a kůže
Výrobce: IMPRE CZ s.r.o.
Termín testování: 4-6 týdnů

Podmínky testování:

 • Česká vědecká stanice J. G. Mendela v Antarktidě, respektive ledovce a sněhová pole v jejím okolí, sněžení, ležící sníh, občasné brodění potoků, ostrohranné vulkanické horniny, bláto, teploty v rozmezí +15 až -15 °C a silný vítr.
 • Hodnotitelé se nejvíce pohybovali v deštivém počasí, ve sněhu, brodili rozvodněné potoky a byli vystaveni i mořské vodě např. při jízdě na člunu.
 • Hodnotitelé dodrželi podmínky impregnování (suché, čisté výrobky) a postupovali podle návodu. Počet impregnací je uveden na každém protokolu individuálně.

 

Testované výrobky:
Gore-tex bunda, boty 2x, brašna foto, bunda, kalhoty, batoh, kalhoty z promokavého materiálu, kalhoty z nepromokavého materiálu.


Výsledek testu:

 • Všichni hodnotitelé se shodují, že výrobky nepromokly, udržely tělo případně obsah brašny a batohu v suchu. Výrobky si zachovaly svou prodyšnost.
 • Naimpregnované boty se vyrovnaly i s bahnitým povrchem, bota zůstala čistá a suchá, stejně tak při vstupu do mořské vody. Kalhoty získaly díky impregnaci lepší vlastnosti a déšť a vodu odpuzovaly, byly odolnější i vůči vnější špíně, nečistoty šly odstranit pouhým ubrouskem.
 • U většiny výrobků s výjimkou softshellového materiálu se impregnace nanášela velmi dobře a po zaschnutí nezanechávala skvrny.
 • Testovaná nano impregnace textilu a kůže obstála v extrémních podmínkách Antarktidy a výrobce má právo označit tento výrobek ochrannou známkou Masarykovy univerzity "Testováno v Antarktidě".

 

Test provedl:
Impregnaci testovali celkem 3 členové vědecké expedice.


Doporučení
Hodnotitelé byli s impregnací velmi spokojení a neuvedli žádná doporučení k vylepšení.


Proč si koupit nano impregnaci textilu a kůže NanoConcept?

 • Impregnovaná materiál extrémně odpuzuje kapalinu
 • Několikanásobně delší životnost oproti běžné impregnaci
 • Impregnovaný materiál dýchá, nezatuchá a neplesniví
 • Impregnační vrstva je neviditelná a odolná proti mechanickému setření
 • Produkt vyvinutý speciálně na impregaci textilu a kůže
 • Životnost impregnace až 5 vyprání v pračce
 • Velmi ekologický způsob impregnace (skládá se pouze z destilované vody a nanočástic oxidu křemičitého)
 • Přípravek je bezbarvý a při aplikaci neobtěžuje zápachem

 

          Přejít na detail produktu >>

nano impregnace textilu a kůže

          Přejít na detail produktu >>